Uszkodzenie dekodera

UWAGA! Zwarcie wyjścia dekodera lub przewodu głośnika do "+" lub zasilania DCC (torów), zwarcie wyjścia głośnikowego, itp. powoduje nieodwracalne uszkodzenie dekodera. Usterki takie są łatwe w diagnostyce i nie podlegają naprawie gwarancyjnej. Wszelkie prace związane z montażem dekodera, głośnika, oświetlenia należy bezwzględnie wykonywać poza torami lub przy wyłączonej centrali DCC.

 

czytaj całość »
Zamówienia w innej formie

Szanowni Klienci

Z uwagi na duże zainteresowanie ofertą naszego sklepu prosimy o składanie zamówień poprzez nasz sklep (bogos.pl) lub platformę Allegro (nick Bogos_75).

Aby ułatwić zakupy udostępniliśmy różne formy rejestracji, możliwość zakupu bez rejestracji jako "gość" oraz bogatą ofertę opcji dostawy i płatności.

Zakupy w w/w kanałach przyspieszają realizację zamówienia oraz eliminują ewentualne nieporozumienia i pomyłki.

Przypominamy, iż zamówienia składane telefonicznie, SMS bądź e-mail pozbawiają Państwa uczestnictwa w programie lojalnościowym, rabatowym, promocjach, itp.

Pozdrawiamy

Zespół sklepu bogos.pl

 

 

Kontakt

Szanowni Klienci

Z uwagi na duże zainteresowanie ofertą prosimy o kontakt drogą mejlową na adres boguslaw.oczos@gmail.com.

Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 24 godzin.

Przypominamy, iż pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-16.

W przypadku pytań technicznych dotyczących produktów Railbox prosimy o kontakt bezpośredni na adres railboxpl@gmail.com.

Pozdrawiamy

Zespół sklepu bogos.pl

 

Dekoder jazdy dźwiękowy RB2300

Dekoder jazdy dźwiękowy RB2300Dekoder jazdy dźwiękowy RB2300

Szanowni Klienci

Długo oczekiwany dekoder jazdy dźwiękowy RB2300 jest już dostępny w sprzedaży.

RB 2300 przeznaczony jest do sterowania modelami lokomotyw w skali HO w trybie cyfrowym (DCC) z możliwością odtwarzania dźwięków.

Dekoder występować będzie ze złączem Plux22, NEM652 oraz jako "goła" płytka do lutowania bezpośrednio w lokomotywie.

Posiada wbudowany moduł Wi-Fi do wgrywania dźwięków bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu lub instalacji oprogramowania, oraz funkcję backEMF do

płynnego sterowania silnikiem. Dekoder pracuje zgodnie ze standardem DCC oraz wspiera protokół
Railcom®

czytaj całość »
Sklejanie modeli kartonowych - warsztat

Sklejanie modeli kartonowych może być różnie postrzegane przez różne osoby. Dla niektórych osób może być stosunkowo łatwe, szczególnie jeśli wybierają modele o prostych kształtach i niskim stopniu skomplikowania. Jednak dla innych osób może być bardziej wymagające, szczególnie jeśli wybierają modele bardziej zaawansowane, które wymagają precyzji i cierpliwości.

Co do narzędzi, do sklejania modeli kartonowych nie trzeba zazwyczaj dużo narzędzi. Podstawowe narzędzia, takie jak pęseta, skalpel, klej i pędzelek, wystarczą do większości modeli. Można również używać prostych narzędzi domowych, takich jak nożyczki czy linijka. Istnieją również zestawy narzędzi modelarskich, które zawierają różne narzędzia przydatne podczas sklejania modeli.

Ważne jest, aby rozpocząć od prostszych modeli i stopniowo zdobywać doświadczenie, zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych projektów. Praktyka i cierpliwość są kluczowe przy sklejaniu modeli kartonowych.

Podsumowując, sklejanie modeli kartonowych może być wyzwaniem, ale z odpowiednim podejściem, praktyką i podstawowymi narzędziami można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Nie trzeba kupować dużej ilości narzędzi na początku, ale z czasem można rozszerzać swoją kolekcję w miarę potrzeb.

Oto zestaw narzędzi modelarskich, które mogą być przydatne podczas sklejania modeli kartonowych i tworzenia dużego realizmu, wraz z niektórymi dodatkowymi produktami:

1. Pęseta: Pęseta jest przydatna do precyzyjnego chwytania i manipulowania małymi częściami modelu. Można użyć jej do dokładnego sklejania detali.

2. Skalpel: Skalpel jest niezbędny do precyzyjnego cięcia i usuwania elementów z arkusza kartonowego. Upewnij się, że masz ostrze ostry i zabezpieczające, aby uniknąć niepotrzebnych skaleczeń.

3. Mata do cięcia: Mata do cięcia jest podstawowym narzędziem, które chroni powierzchnię stołu przed zarysowaniami podczas cięcia materiałów. Upewnij się, że jest odpowiednio gruba i wytrzymała, aby skutecznie chronić powierzchnię roboczą.

4. Wykałaczki: Wykałaczki mogą być przydatne do precyzyjnego nanoszenia kropel kleju na małe elementy lub usuwania nadmiaru kleju z detali. Można je również wykorzystać do mieszania farb i pigmentów.

5. Pędzelek: Pędzelki o różnych rozmiarach są niezbędne do precyzyjnego malowania detali modelu. Wybierz pędzelki o odpowiedniej wielkości do malowania różnych obszarów i detali.

6. Linijka stalowa: Linijka stalowa jest przydatna do precyzyjnego pomiaru i oznaczania wymiarów na modelu. Możesz również użyć jej do prostowania i wygładzania powierzchni.

7. Wikol: Wikol to popularny klej stosowany do sklejania modeli kartonowych. Jest to klej bezbarwny, o dobrej przyczepności i elastyczności. Upewnij się, że używasz go w odpowiedniej ilości, aby uniknąć zaciekania kleju na widocznych powierzchniach.

8. Sklejanie modeli: W przypadku modeli kartonowych, klejenie jest główną metodą łączenia części. Postępuj zgodnie z instrukcjami modelu i używaj kleju do precyzyjnego sklejania detali.

9. Łatwe: Zwróć uwagę na skomplikowanie modelu przed rozpoczęciem sklejania. Wybierz modele o łatwym stopniu trudności, aby mieć pewność, że będziesz w stanie skutecznie złożyć je w realistyczną całość.

10. Duży realizm: Aby osiągnąć większy realizm, warto skupić się na detalach i dokładności sklejania. Staraj się precyzyjnie dopasować i skleić elementy, aby uniknąć widocznych szpar czy nieprawidłowych połączeń.

11. Postarzanie - pigmenty modelarskie.

 

Wszystkie niezbędne narzędzia, kleje i farby możesz nabyć w naszym sklepie.

Logowanie do sklepu poprzez Google i Facebook
Logowanie do sklepu poprzez Google i Facebook

W celu ułatwienia korzystania z naszego sklepu uruchomiliśmy możliwość logowania przy użyciu danych do konta Facebook oraz Google.

Aplikacja RailBOX: Railroad Control
Aplikacja RailBOX: Railroad Control

Do pobrania najnowsza wersja aplikacji Aplikacja RailBOX: Railroad Control.

Aplikacja umożliwię sterowanie makietą kolejową za pomocą centrali DCC takich jak RailBOX RB1100, Digikeijs ® DR5000, Roco Z21 ® poprzez protokół Z21 ® LAN.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.railbox.railroadcontrol&gl=PL

Adapter Wifi RB 1310
Adapter Wifi RB 1310

Już w sprzedaży nowa wersja adaptera Wifi przeznaczona do sterowania centralami wyposażonymi w interfejsy XpressNet (np. Roco multimaus) lub LocoNet (np. Piko Smart Control). Sterowanie może odbywać się za pomocą tabletu (telefonu) z zainstalowaną aplikacją RailBox Railroad Control (lub inną, np. Roco Z21®) lub przez PC za pomocą interfejsu USB przez protokół LI100F.

Kanał Youtube

Zapraszamy na nasz kanał w serwisie Youtube. 

Będą w nim publikowane krótkie materiały dotyczące naszych produktów - instrukcje, tutoriale, etc.

Link do kanału - "Bogusław Oczoś".

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl